Galatasaray Spor Kulubü'ne Üye Nasıl Olunur ?

Galatasaray Spor Kulubü'ne Üye Nasıl Olunur ?

Hatayspor'la 1-1 berabere kalarak ligde kalmayı garantileyen ve 45 puanla 14. sırada bulunan Yeni Malatyaspor ise İstanbul'da sürpriz peşinde olacak. Fenerbahçe, İttifak Holding Konyaspor, Beşiktaş , Yeni Malatyaspor ve Gaziantep maçlarında ise geri dönmeyi başaramadı.Galatasaray, bu sezon geriye düştüğü maçlarda puan alamadıGalatasaray, bu sezon ligde geriye düştüğü maçlardan puan almayı başaramadı. Hagi yerine sezon sonu kadar Fatih Terim döneminde yardımcı antrenörlük yapan Bülent Ünder getirildi. Genel Kurul, çalışmasını kolaylaştırmak için belirli görevlerle yardımcı komisyonlar kurabilir. Madde 17 -Söz isteyen üyelere yazılma sırasına göre, usul hakkında söz isteyenlerle, komisyonlar ve organların sözcülerine ise öncelikle söz verilir. Belçikalı teknik adam Eric Gerets'in başarılı olduğu bir dönemde gönderildiğini söyleyen Semih Haznedaroğlu "Gerets bana göre, o zaman yönetim kurulundaydım. Ancak futbola Asbaşkan olarak Adnan Polat bakıyordu. Polat, Adnan Sezgin ile birlikte yaptığı işbirliği sonucunda bana göre Eric Gerets başarılıyken gönderildi. Bu yüzden Gerets bir alternatif" dedi. Teknik direktör Roger Schmidt büyük ihtimalle aynı oyuncuları seçecek. Kulüp Başkanlığı herhangi bir sebeple boşalırsa Yönetim Kurulu da düşer. Genel Kurul toplantısına başlandıktan sonra, herhangi bir sebeple ve kongre kararı ile gün ve yer tespit edilmek suretiyle ertelenmesi halinde. Genel Kurul Başkanlık Divanına verir.

galatasaray hakkında bilgi Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, başkanlık seçiminde oyunu kullanmak için Galatasaray Lisesi'ne geldi. Genel Kurul Toplantısı, Kulüp Başkanı veya adına hareket eden Kurulun diğer bir üyesi tarafından açılır. Bu komiteler Genel Kurul Başkanının nezareti altında toplanacak oyların tasnif ve zaptını tutmakla görevlidir. Başkanlık Divanı Genel Kurul ı1yelerine.oyların kullanılış tarzı hususunda tüzük hükümlerini hatırlatır ve bundan sonra Genel Kurul tarafından her organ seçimi için en az üçer kişilik birer tasnif komitesi seçilir. Genel Kurul toplantı8ının bir defadan fazla geri bırakılması caiz değildir. Ve kitapta şöyle bir cümle geçer: ‘’Genç bir adam ormanda kaybolmuş. Taşra usulü bıyık bırakmış kibar bir adam. 4.2. Dernek tüzel kişilik unvanında Galatasaray adını kullanarak Taraftar Derneği kurmak isteyen gerçek kişiler, ilgili mevzuat çerçevesinde yasal kuruluş işlemlerine başlamadan önce, EK-1'de bir örneği bulunan "Dernek Kuruluş Başvuru Formu"nu kullanarak, Kulüp tarafından temin edilecek dernek tüzüğü taslağı ve formda belirtilen bilgi ve belgelerle birlikte Kulüp Genel Sekreterliği'ne başvuruda bulunurlar. Görüşme yeterliği önerisi verilinceye kadar söz almış bulunan üyelerin:konuşma hakki saklıdır. Yıllık Olağan Genel Kurul Toplantılarında .gündem maddelerine geçilmeden önce yoklamada hazır bulunan üyelerin onda biri tarafından, görüşülmesi yazılı olarak istenilen konuların gündeme eklenmesi zorunludur. Madde 11- Yıllık Genel Kurul Toplantısı her yıl Ocak ayının ilk haftasında yapılır ve aşağıda yazılı gündemi görüşür ve karara bağlar.

Ancak başka bir üye bu önergeyi üzerine alırsa, önerge görüşülür ve karara bağlanır. Ayrıca, Galatasaray Lisesi öğrenicisi ile Asli üyelerin kanuni yaş haddini doldurmamış çocukları, küçük üye olarak kulübe kabul edilebilirler. Fatih Terim'in teklif edilmesi halinde görevi reddetmeyeceğini de belirten Semih Haznedaroğlu "Bir Fatih Terim bizden daha fazla Galatasaraylı. Ona da görev düşebilir. Kabul etmemesi gibi bir durum olacağını düşünmüyorum. Geçen sefer reddetti. Aralarında ne konuşuldu bilemiyorum. Ancak Adnan Sezgin Florya'daydı onun için. Yoksa Yarı yolda bir takım almak kolay değil. Özellikle futboldan anlıyorsan, motivasyonu çok düşük, sakatları olan bir takım alıp yıpranmamayı Fatih Terim herkesten daha iyi bilir diye düşünüyorum. Dolasıyla o da en büyük alternatiflerden biri." diyerek sözlerini tamamladı. Takıma uyum sağlaması, yanlış transferler ya da suçu oyuncularda arama refleksiyle 2-3 yılda bir iskeleti değiştirilen takımımızda başarı yakalanamamaktadır. Nitekim 100. Yılda sırtında siyah beyazlı forma kulaklarda da "Sergen attı şampiyonluk geldi" sesi baki kaldı. Madde 15- Genel Kurul. Gündemin görüşülmesine geçilmeden önce Genel Kurul g6sterme oyla bir başkan. Eşsiz maceralarını sürükleyici bir biçimde yazmışlar. Şimali garbiden cenuba doğru bir le harfi şeklinde uzanan bu heybetli bina, asırdide çam ağaçları arasında, Vatren’in haşmet ve itibarının bir timsali gibi dururdu. Bu gibilerin yeniden baş vurmaları halinde, geriye doğru beş senelik borçları tahsil edilerek Yönetim Kurulunca üyeliklerinin devamına karar verilebilir.

Madde 19- Görüşme yeterliği gündemin bir maddesi üzerine en az 3 üye konuştuktan sonra verilebilir. Madde 20 -Gerek görüşme yeterliği önerisi ve gerekse bütçede ve tüzükte değişiklik önerilerinin yazılı olarak yapılması gereklidir. Madde 23- Kulüp Başkanı olmak için en az on yıllık aslı üye bulunmak şarttır. Bugün Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’nda düzenlenen basın toplantısına katılan Getir Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucu Ortağı Tuncay Tütek ile Galatasaray Spor Kulübü İkinci Başkanı Ali Polat Bengiserp anlaşmaya dair açıklamalarda bulundu. Ali Sami Yen'in yazdığı "Futbol Kitabı" adlı eser, 1927 yılında basıldı. Gustav Gründgens, 1936 yılında Joseph Goebbels ile tanışır… Bu üyelerin listesi Yönetim Kurulu ve Sicil Kurulu tarafından hazırlanır ve Genel Kurula katılacak üyeler listedeki adları hizasına imza ederek toplantıya girerler. Buna rağmen borcunu bir ay içinde ödemeyen üyenin kaydı, Yönetim Kurulu Kararı ile dondurulur. 4. maddenin b ve c bendinde yazılı şartları kaybeden üyenin kaydı, bu vasfı yeniden kazanıncaya kadar dondurulur.