Fatih Terim:

Fatih Terim: "Oyuncularıma Güveniyorum" - GALATASARAY.ORG

galatasaray alternatif forma 2021 3 yıl önce Coca-Cola’ya transfer olmadan P&G’de 13, Ülker’de ise 10 yıl pazarlama birimlerini yönetti. Pandemide yönetimi devraldığını ve bu dönemde, “Biraz daha pazar payı kazanalım, reklam yapalım” diye düşünmediklerini belirten Karaca, zor dönemde pazarlama faaliyetlerini durdurup sosyal sorumluluğa yöneldiklerini ifade ediyor. Hagi ile aynı dönemde Galatasaray'da forma giyen Gica Popescu, 2000 UEFA Kupası finalinde Arsenal'e karşı son penaltıyı gole çeviren isimdi. Galatasaray'ın UEFA Kupası ve UEFA Süper Kupası kazanan kadrosunun önemli isimlerinden biri olan Taffarel, 2 lig şampiyonluğu kazandı. Galatasaray Spor Kulübü’nün yeni başkanı Burak Elmas’ın listesinden yönetime seçilen iki kadın yöneticiden biri olan Karaca, “Spor kulüplerinde kadının sesi ne kadar fazla olursa spora ortak akıl, duygusal zeka katabileceğini düşünüyorum” diyor. Galatasaray Spor Kulübü’nün yeni başkanı Burak Elmas’ın listesinden yönetime seçilen iki kadın yöneticiden biri. Biri sporda, diğeri akademide dünyaca saygı kazanmış iki kurumun iş birliğinin bilimde, eğitimde, topluma hizmette üretebileceği fayda tarifsizdir. Türkiye Büyük Finali’ni değerlendiren Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin ”Vodafone FreeZone olarak, ülkemizde esporun en büyük destekçilerinden biri olmayı sürdürüyoruz. “Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu olarak dönemimizin üçüncü toplantısını Galatasaray Üniversitesi’nde gerçekleştirdik. Bu vesileyle bugün yönetim kurulunu bu detayı konuşmadık ama umarım yetkimi aşan bir ifade kullanmıyorumdur. “Son olarak spor kulüpleri olarak duruşumuzla, sözümüzle Türkiye’nin her kesiminden insana spor müsabakalarını aşan bir ilham veriyoruz.

1992 senesinde kurulan Galatasaray Üniversitesi, kuruluşuna müteakip kendisine bağlanan Galatasaray Lisesi, Ortaokulu ve İlkokulu’yla Türkiye’nin en kapsamlı eğitim zinciridir. Galatasaray Kulübü olarak bu ilhamın bir dostluk kültürü, barış kültürü, sevgi kültürü geliştirecek yönde olmasının sorumluluğunu vicdanımızın, ruhumuzun en derininde hissediyoruz. Halen bir barış anlaşması imzalanmadığı için iki ülke arasındaki savaş hali hukuken hala devam etmektedir. Bugünkü toplantının Galatasaray Spor Kulübü ile Galatasaray Üniversitesi arasındaki ilişkilerde dönüm noktası olacağının heyecanını taşıyoruz. Kurumsal olarak baktığımızda Galatasaray gibi birikimiyle, mali gücüyle, dünyadaki marka değeriyle muazzam bir yapıyı günlük heyecanlarla değil, uzun vadeli bakışla yönetme sorumluluğu taşıyoruz. Geçtiğimiz hafta yaptığımız açıklamaya gelen tepkilerle bir kere daha fark ettik ki, Galatasaray’ın değerleriyle sadece Galatasaraylıların değil, bütün Türkiye’nin gönlüne dokunabiliyoruz. İlk çelişki bir yandan futbolda hemen başarılı olmak istiyoruz, diğer yandan zaten ziyadesiyle sıkıntılı olan mali tablomuzu daha da bozacak adımlarla Galatasaray’ın geleceğini ipotek altına almaya hakkımız yok. Mesela mesleğimle ilgili bir tweet atıyorum, altına yüzlerce transfer yorumu yazılıyor. Transfer ve rakiplerle olan ilişkilere dair konuşan Sanver, hiçbir kulüple hasım olmadıklarını ve kulüplerin birbirleriyle kurdukları sert üsluptan uzaklaşacaklarını belirtti. Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu’nun toplantısının ardından açıklama yapan Basın Sözcüsü Remzi Sanver, gündeme dair önemli ifadeler kullandı. “Bu vesileyle sporcularımızla yapılan sözleşmelerin mali içeriklerinin kamuya açıklanmamasına dair gelen şeffaflık temelli eleştirileri anladığımızı ve saygıyla karşıladığımızı söylemek isterim.

“Bu nedenle iş yapış biçimlerinde çevik olmayı çok önemsiyoruz” diyen Karaca, 5 kategoride liderliklerini sürdüklerini belirtiyor. Galatasaray Lisesi’nden doğan, dolayısıyla Galatasaray eğitim geleneğinin evladı olan kulübümüzün Galatasaray Üniversitesi ile yakın iş birliği içerisinde olmayı dilememesi tasavvur edilemez. Bu anlamda kibirli ve iş bilmez insanlara yetki verildiği zaman ne gibi büyük yıkımlara sebep olunabileceğini gösteren bir konuşmadır bu konuşma… Sevdiğiniz bir spor oyununun özellikleri, kuralları ve bu oyunu oynarken hissettikleriniz konusunda bir konuşma yapınız. İkinci çelişki, bir yandan her konuda ve transferlerde şeffaflığı savunuyoruz, diğer yandan ülkemizdeki spor sisteminin bütününün şeffaf olmadığı durumlarda Galatasaray’a zarar vermeyecek dikkati göstermek zorundayız. İkinci kez katıldığı Şampiyon Kulüpler Kupası'nda Dinamo București ve Polonia Bytom takımlarını eleyen Galatasaray, çeyrek finalde o sezon şampiyon olan İtalyan AC Milan tarafından elenir. İkinci sırayı 61 maçla yine Beşiktaşlı Hakkı Yeten alıyor. Elbette iyi günümüz, kötü günümüz olacak. Sarı-kırmızılı kulüpte ay sonunda ise Divan Kurulu için başkanlık yarışı olacak. 101.2) Başkan ve başkan yardımcılarının toplantıya gelmemeleri halinde, oturumda bulunan en kıdemli üye Başkanlık eder. Başkanlık seçimi için ise yönetimin önümüzdeki hafta karar alıp 29 Mayıs'ta veya Haziran ayı içerisinde bunu gerçekleştirmesi bekleniyor. Kısa süre içerisinde 4 seçim yapılacak. Galatasaray Lisesi mezunlarının üyesi olduğu Galatasaraylılar Cemiyeti'ndeki kongrenin ardından Galatasaray Yardımlaşma Vakfı'nda da seçim yapılacak.

Bayern Münih'in şampiyon olduğu geçtiğimiz sezonda Alman devi, 55 milyon avro kazandı. Elbette bu sene futbolda şampiyon olmak istiyoruz, inşallah olacağız da. Mali disiplinden taviz vermeyeceklerinin altını çizen Sanver, “Elbette bu sene futbolda şampiyon olmak istiyoruz, inşallah olacağız da. Galatasaray Kulübü Sözcüsü Remzi Sanver, Galatasaray Üniversitesi’nde düzenlenene yönetim kurulu toplantısından sonra açıklamalarda bulundu. Halbuki Baldissera daha ziyade onun Roma'da para kazandığı, zengin bir karı aldığı, bundan sonra da, doğduğu yerin adını unuttuğu fikrindeydi. Artık Galatasaray'ın zengin ağır topları bir araya gelmeli ve konsorsiyum oluşturmalı. Galatasaray'ın 24 golünün 15'ini yabancı, 8'ini de Türk oyuncular attı, bir gol de rakip futbolcudan geldi. Bizzat Montecuccoli anılarında ordusunda yiyecek ve cephaneleri kalmadığı için Türk Ordusunun takip edemediklerini, kendi ikmal işlerinin çok başıbozuk, Türklerdeyse mükemmel olduğunu yazar. Gerçekleri tarih yazar tarihi de Galatasaray benzeri en güzel Galatasaray sözleri için Resimli mesaj Galatasaray sözleri, Galatasaray Instagram resim, Galatasaray mesajları kısa şeklinde aramalar yapılabiliyor. GALATASARAY LİSESİ NASIL ÖĞRENCİ ALACAK? SPOR SMART NASIL İZLENİR? Türkiye’de spor kulüplerinin birbirleriyle olan ilişkilerinde kullandıkları üsluba değinen Sanver, “Kimsenin üslubuna karışmak hakkımız değil. Ama Türkiye’de spor kulüplerinin birbiriyle ilişkilerinin dilinde bazen gözlemlenen sertlikten duyduğumuz üzüntüyü ifade etmek, ki ne yazık biz de her zaman bundan muaf olmadık. Biz Türkiye’de spor kulüpleri olarak rakibiz, ama hasım değiliz.