Galatasaray, Ikinci Yarıya 3 Değişiklikle Başladı

Galatasaray, Ikinci Yarıya 3 Değişiklikle Başladı

Galatasaray yöneticileri Mahmut Recevik ve Emre Erdoğan, başkanlık seçim kararının iptal edilmesinin ardından görevlerinden istifa etti. 20′ Galatasaray sol kanattan etkili geldi. Galatasaray'ın 4 milyon dolarlık satın alma opsiyonu bulunan Mustafa Muhammed için bir flaş açıklama da Mısırlı futbolcunun menajeri Ahmed Yahya'dan geldi. 1- İzmir'de oynanan maça yaklaşık 40 bin taraftar geldi. Maça gitmek, otobüse binmek ile futbolu yönetemezsiniz. Dursun Özbek için de bu 8 ay önemli bir platform oldu. Dursun Özbek sadece 8 ay yöneticilik yaptı ve yöneticilik tecrübesi az. Dursun Özbek'e tecrübeli bir eski yönetici olarak danışmanlık yapar mısınız? Şimdi Dursun Özbek'in en büyük şansı bu 8 aylık yoğun ve hareketli dönemde her şeyi görüp, yaşamış olması. Bu dönemde de yetkimiz tamdı. Orada şekil yanlıştı aksi halde hiçbir yönetim hocası ile sonsuza kadar çalışmak zorunda değil. Bağırdı, koştu, koşturdu, indi, çıktı, gevşek duran bir amelenin elinden küreği kaptı, betonu karıştırmaya kalktı, utandırdı, kızdırdı, coşturdu, heyecanlandırdı, onlarla çay içti, sigara ikram etti, sırtlarını okşadı, başlarına vurdu, müstehcen şakalar yaptı, öfkeyle masayı yumrukladı, bir söz üzerine öfkesi geçti, yeniden başka bir aksaklığa öfkelendi: sonunda işyerindekileri öyle bir çalışma temposuna soktu ki, içinden gülümseyerek, akşama kadar kendilerine gelemezler, dedi ve onlara farkettirmeden birdenbire kayboldu.

Beklerin hücuma katkıları yok denecek kadar azdı. Orada zaman ve şekil yanlış oldu. Siz olsaydınız orada tampon olabilir miydiniz? Olabilir ben de Fatih Hoca ile 4 sene çalıştım sonra yolumuz ayrıldı. Şimdi bakın bir başkanın hoca ile yol ayırması hakkıdır, olabilir. Ünal Aysal döneminde 2. başkanlık yaptınız, sonra Ünal Aysal sizinle yol ayrımına gitti. Eğer yol ayrımı olmasaydı 1,5 yıl önceki devre arası transferlerine izin verir miydiniz? Eğer biz yöneticiler yetkilerle donanmış isek şubeyi idare edebiliriz. O gün de olay yanlış idare edildi. 2001 yılında Faruk Süren'e yapılan darbe son 20 yılda Galatasaray'a zarar veren etkenlerden biri mi oldu yani sizce? Fatih hoca, Galatasaray'a yararlı olmuş bir insan. Yeni ray döşeyebilirdik Fatih Hoca ile birlikte. Adnan Polat da iyi bir takım kurdu, iyi bir hoca getirdi. Bu işe hakimseniz o halde hoca ile futbolcuya etkiniz olur. Futbolcu, teknik adam önemli ama bir detay. İki takım da derbiye hazırlanırken teknik direktörlerin kafasında 3 puandan başka bir şey yok! Belki takımı küçültüp, daha genç ve az masraflı bir takım da yapabilirdik. Şampiyon olmaya da mecbur değildik, daha tasarruflu bir şey yapabilirdik. Tek tek insanlara kırılabilirsin ama genel kurula kırılma gibi bir şey söz konusu olamaz.

galatasaray fener karşılaştırması Çok şans verdim. Ama bir türlü istediğimiz seviyeye gelmedi. Malatya’da bir yandan eğitim çalışması yaparken diğer yandan da ilçelere geziler düzenlediklerini sözlerine ekleyen Çakmak, “ Galatasaray lisesinde eğitim anlamında her türlü fiziki yapılanma mevcut, hiçbir eksiğimiz yok ancak biz öğrencilerimize bu dünyada Galatasaray dışında da bir hayat olduğunu göstermek ve İstanbul dışında Anadolu’nun tarihi ve kültürel zenginliklerini öğrenmelerini amaçlıyoruz. Daha sonra gruplar hâlinde sınırlı alanda pas ve top kapma çalışması yapıldı. Sonra Adnan Polat'la yapılan mali kongre sürece iyi olmadı. Adnan Başkan'a da söyledim. Adnan Polat'ın idari yönden ibra edilmemesini nasıl yorumluyorsunuz? Çünkü Adnan Polat'ı başkan yapmış genel kurul Adnan Polat'ı ibra etmedi. Yapmış olduğumuz transferler de hedefi tuttu. Umudumu kaybetmedim ama Galatasaray'ın tek hedefi sadece şampiyonluk değil, heyecan veren, reytingi yüksek olan, Dünya'da ve Türkiye'nin tanınan 4 markasından biri olmak da önemli hedeflerdir. Bana bu teklifi yaptı ama benim yönetime girmem gibi bir durum söz konusu değildi. Futbolla uğraşmak diye bir şey yok. Beklenmedik hiçbir şey olmaz. Tahminin 3.5 milyon Euro’luk danışmanlık ücretini kaybetmek üzere olan Gedson’un menajeri Türkiye’deki bağlantılarını kullanmaya başladı. 1 yılı 3.5 not ortalaması ile bitiren öğrenci, sonraki yılı başarı bursuyla okuyor.

O seçim yönetim değişikliği ve devamında Fatih Terim - Mancini değişikliği olmasaydı geçen yılı da Galatasaray şampiyon bitirebilir miydi? Galatasaray'da ligde son oynanan Fatih Karagümrük karşılaşması bittikten sonra kırmızı kart gören Brezilyalı savunma oyuncusu Marcao da tedbirinden dolayı Göztepe maçında takımını yalnız bırakacak. İlk ve son kocasının, “Çocuğa bak Müzeyyen! İlk aday Obinna olarak öne çıkyor. Onu kesin öngöremesem de süreç oydu, alışmış bir takım. Bu takım bile hala o günkü takımın bel kemiği ile şampiyon oluyorsa, o transferleri yapmazdık zaten. Detaylı bilgi için linke tıklayınız.Gül Baba ile tanışan Gül Baba Budapeşte'nin Buda kısmında hala türbesi bulunan meşhur bir Türk mücahididir. A Milli Takım'da aralıksız 51 kez forma giyen Fatih Terim bir kez daha adını Türk futbol tarihine yazdırmış oldu. Futbol şubesi 30 sene önce de kaldı. Ünal Başkan'la oluşan yönetimde, daha önce bir arada yönetimde yer almış ve birbirini tanıyan bir ekiple geldik. “Açıkçası buraya gelmeden önce bir ya da iki oyuncuyu biliyordum.