Galatasaray - Lazio Maçı Ne Zaman, Saat Kaçta, Hangi Kanalda?

Galatasaray - Lazio Maçı Ne Zaman, Saat Kaçta, Hangi Kanalda?

Sosyal medyada daha çok İSO paylaşımlarınızı görüyoruz ama bireysel olarak da kullanıyor musunuz, seviyor musunuz sosyal medyayı? İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan, sadece iş hayatıyla değil, sosyal sorumluluk projelerindeki aktif rolü, babasından devraldığı şirketi taşıdığı başarılı nokta, futbol tutkusu, Futbol Federasyonundaki önemli görevi, ailesine olan düşkünlüğü, Türk insanına değer katma çabası ile adından sıkça söz ettiren biri olarak dikkati çekiyor. Paul Valery (1871 - 1945), 20. yüzyılın en büyük şairlerinden, en büyük sanatkârlarından, şiirini musiki üzerine bina etmiş, bir hayal dünyası ile yoğurmuş, Sembolizm akımının en önemli temsilcilerinden biri olan Fransız şair, yazar ve düşünürdür. Teknolojik iletişimi çok artırıyoruz, bunu bir artı değer olarak görüyoruz ama bir taraftan da hayatımızdan aldığı zamana baktığınız zaman, whatsapp'a mail'e cevap vermek, farklı farklı sosyal medyadaki olayların içinde aktif olmasanız dahi, takibin içinde olmak bunların her biri zaman alıyor. Önemli olan zaman yönetme noktasında kendinizi geliştirebilme ve o zaman sürecinde iyi yönetebilmek. Sezonun sonuna şampiyonluk için sahaya çıkacak olan Galatasaray, daha önce rakiplerini statlara belli sayıda seyirci almasına karşın TFF’nin bu kulüplere para cezası vererek durumu geçiştirmesine tepki göstermişti. Rakibi Galatasaray gibi bu sezon maçlarının ikinci yarılarında skorda daha etkili olan Beşiktaş, bu bölümde ilk yarıya oranla kalesinde çok daha fazla gol gördü.

galatasaray fener karşılaştırması Galatasaray Lisesi'nde görev yapmaktan dolayı mutlu olacağını belirten Prof. Ensonhaber'e konuşan Prof. Dr. Vahdettin Engin ise; "Ben mektepli Galatasaraylıyım, orada görev almak benim için büyük bir onurdur." dedi. Dr. Vahdettin Engin; "Ben mektepli Galatasaraylıyım. İmkan olursa okuluma hizmet etmek isterim. Süreç olumlu işlerse tayin gerçekleşecek. Başka bir kulüp taraftarı olmak başka bir şey. Bu bir spor müsabakası değil, eğitim meselesi. Görev almak için fırsat olursa büyük bir mutluluk duyarım." diye konuştu. Galatasaray Lisesi; Galatasaray Spor Kulübü'nün başkanlık seçimlerinde sık sık gündeme gelmekle beraber, bu defa kendi içindeki bir konuyla gündemde. “Hem transfer yapıp hem inşallah Galatasaray tarihini yazarız hep beraber. Galatasaray ile sözleşmesi biten teknik direktör Fatih Terim ise oy kullanmaya gelmedi. Başakşehir Fatih Terim Stadı'nın ev sahipliği yapacağı karşılaşma, bu akşam saat 21.00'de başlayacak. Galatasaray Lisesi'nde saat 10.00'da başlayan oy verme işlemi, 15.00'te sona erdi. İstanbul'un hele bir de zorlu bir semtindeyseniz, iş saatlerinde 45 dakika 1 saat telefonun çevir sesini beklediğimiz günleri hatırlarım. İstanbul Sanayi Odası Başkanı Bahçıvan, iş hayatı, sosyal sorumluluk projeleri ve futbol tutkusunu AA muhabirine anlattı. Peki Erdal Bahçıvan, güne nasıl başlar? 1683’de Viyana önlerinde yenilir, 1699 Karlofça Anlaşması ile gerilemeye başlar. Burada dünya çapında, dünyada tüm kulüplerin örnek alacağı şekilde 6 saha yapılacak.

Senin sadece bu yüzyılın en büyük dehası değil, gelmiş geçmiş bütün çağların ve dünya tarihinin örnek önderi olduğunu, yüzyıllarca uyutulan Asya ve Afrika 'nın senin damganı taşıyan Türk Devrimi ile uyanmaya başladığını ,mazlum ülkelerin bağımsızlık savaşı bayrağında senin dalgalandığını öğrendiler. Ortalıkta çok fazla söylenti dolaşıyor fakat DLS firmasından henüz kesin bir açıklama gelmiş değil. Sarı-kırmızılı kulübün yeni iletişim politikası hakkında bilgi veren Sanver, "Galatasaray Spor Kulübünün basınla ve kamuoyu ile iletişiminin kurumsal, şeffaf, dürüst ve herkesle eşit mesafede olması esastır. Bu çerçevede göreve gelmeden önce de ifade ettiğimiz gibi profesyonel bir kulüp sözcüsü belirleyeceğiz. Bu arkadaşımız, Galatasaray Spor Kulübü adına günlük meseleler konusunda kamuoyuna her türlü açıklama yapmak adına yetkili olacak. Yönetim kurulu adına açıklamaları yapmak için de yönetim kurulu üyelerinden bir tanesi görevlendirilecekti. Bu görev bana verildi. Galatasaray Spor Kulübü adına açıklamaları sadece kulüp sözcümüz ve yönetim kurulu sözcümüz yapacak. Başkanımız tabiatıyla dilediği zaman dilediği açıklamayı yapar. Onun takdiri, yönetim kurulumuzda değildir. Bununla birlikte başkanımızın az konuşan ama konuştuğu zaman herkesin kulak vereceği bir profil çizme arzusunda olduğunu ifade edebilirim." ifadelerini kullandı.

Zaman onu oturuyor diye düşünüyorum. Sosyal medyada bir nitelik ortaya koyabiliyorsanız, paylaştığınız konuda bir değer ortaya koyabiliyorsanız, bir anlamı var diye düşünüyorum. Seçim döneminde verdiğim bütün sözleri yerine getirmek için var gücümle çalışacağım. İngiltere, Osmanlı savaşa girsin girmesin Abadan petrolleri için Basra’ya mutlaka çıkarma yapacaktır… Başkalarının benim hayatımı görmesini, kendi adıma değil üçüncü şahıslar için israf olarak görüyorum. Verdiğiniz mesajın bir anlamı olması lazım ama ne yazık ki, samimi olarak söylemek gerek ki, günümüzde tüketime dayalı bir sosyal medya kullanımının arttığını görüyorum, o da benim çok tarzım değil. Tabi insanız nihayetinde, öfkesiz yaşamak mümkün değil. Ve tabi başarısızlıklar karşısında yılmamak da, tüm bu başarısızlıkları dinleyip, özümsedikten sonra ki en önemli konu. Rakip ceza sahası içinde hatalı geri pasını yakalayan Tanju, kaleci Şevki’yi çalımlamaya çalışır ama Şevki topun önüne yatarak Tanju’nun ayağından çeker alır, sonra da topun kontrolünü kaybeder. Bir de öfke kontrolünü iyi yapabilmek lazım. Değişime ayak uydurmuş, iyi bir şey yapmışsınız. Anadili Türkçeden başka mükemmel derecede Farsça ve Arapça , iyi derecede Fransızca bilir. Öfkesiz yaşarsanız kendinize de haksızlık yapmış olursunuz bazen biraz öfke göstermek de gerekiyor ama ölçülü bir öfke kontrolü ve empatiyi doğru kurmayı birleştirdiğiniz zaman tahmin ediyorum ki ilişki yönetimi çok daha huzurlu olabiliyor. Mümkün olduğu kadar empatiyi doğru kurmak lazım.